Уест Хям пропусна възможността да заеме едно от местата, осигуряващи място в евротурнирите поне за една вечер, след като допусна загуба от Саутхемптън с 1:0 на „Сейнт Мери” в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение за светците вкара Мая Йошида, а гостите не се възполваха от това, че играха повече от 35 минути с човек повече, след изгонването на Виктор Ваняма.

„Светците” упражниха натиск, който даде резултат в 9-ата минута. След изпълнение на корнер отляво, те задържаха топката на противоположния фланг, а нахлулият в наказателното поле Виктор Ваняма продължи към центъра на малкото наказателно поле, където Мая Йошида засече и вкара неспасяемо под горната греда.

Уест Хям се окопити и упражни натиск към края на полувремето, но това не доведе до цифрово изражение.

Гостите започнаха по-надъхано втората част, а бяха допълнително улеснени и от асистиралия за гола Виктор Ваняма, който си изкара директен червен картон за безумен фаул срещу Димитри Пайе в средата на терена.

"Чуковете" опитаха да стигнат до точка в края на мача, но така и не съумяха да реализират положенията си.

Така Уест Хем остана на шеста позиция в класирането с 39 точки, следван от Саутхемптън с две точки по-малко.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!