Четвъртодивизионният Гранвил победи Бордо с 2:1 след продължения и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция. В редовното време резултатът бе 1:1.

Сенегалският халф Юнус Санкаре (37) даде преднина на жирондиците, които се виждаха в следващия кръг до последните секунди, когато нападателят Съливан Мартине (90+4) изравни. Пет минути преди края Юсуф Сабали от Бордо бе изгонен. В продълженията конгоанецът Ладислас Дуниама (103-дузпа) донесе успеха за домакините и ги класира в следващата фаза. При отсъдената дузпа бе изгонен и Тома Карик от гостите. В 110-ата минута и трети футболист на жирондинците видя червения цвят на картона, след като Ярослав Плашил също пое преждевременно към съблекалните.

Елитният Анже също отпадна след домакинска загуба от втородивизионния Лориен с 0:2. Головете за „мерлузите” вкараха Амел и Буанга.

Страсбург надви Дижон с 3:2 след продължения в сблъсък между тимове от Лига 1 и също продължи напред, а Сент Етиен елиминриа останалия с човек по-малко Ник след 2:0 и се класира за 1/16-финалите.