Отборът от Регионална лига Север Холщайн (Кил) изхвърли Майнц 05 от турнира за Купата на Германия, след като го победи у дома с 2:0 в 1/8-финален сблъсък.  Още в 6-ата минута Антони Уях си вкара автогол и даде преднина на тима от четвъртото ниво на немския футбол – 1:0. След почивката пък Стив Мюлер в 64-ата минута се разписа за 2:0, а гостите от Майнц така и не успяха да намерят отговор на двете попадения и напълно заслужено отпаднаха от надпреварата.

В друга среща от 1/8-финалите между отбори от елита Херта (Берлин) успя да елиминира на свой терен Кайзерслаутерн след 3:1. „Старата дама” от Берлин поведе с гол на Адриан Рамос в 44-ата минута, но след почивката израелският нападател на гостите Етей Шехтер в 51-ата минута изравни за 1:1. Само осем минути по-късно Пиер-Мишел Ласога се разписа за 2:1, а в последната 90-а минута Патрик Еберт оформи крайното 3:1 и прати Херта на 1/4-финалите в турнира. В групата на гостите за този мач не бе българският нападател Илиян Мицански, който си е в България за коледните и новогодишните празници.