Отборът от Сегунда дивисион Бетис сензационно развенча непобедимата Барса с 3:1 в мача-реванш от четвъртфиналите за Купата на Краля. Въпреки поражението обаче „каталунците” продължават напред след убедителното 5:0 в първия мач на "Камп Ноу" и на полуфиналите ще срещнат с тима Алмерия, който отстрани Ла Коруня.

Срещата в Севиля започна вихрено за домакините от Бетис, които поведоха с 2:0 още до 7-ата минута след две попадения на Молина. Още във 2-ата минута домакините спечелиха пряк свободен удар отстрани на наказателното поле. След изпълнението му топката мина между двама защитници и Хорхе Молина засече точно пред резервния страж на Барса Пинто за 1:0. В 7-ата минута резултатът вече стана 2:0. Отново Хорхе Молина получи извеждащ пас между двама защитници, този път след бърза контраатака и след като Габриел Милито го изпусна, нападателят на Бетис простреля Пинто от упор – 2:0. Барса определено не знаеше къде се намира, а домакините играеха с огромно настървение. Все пак в 37-ата минута абсолютно анонимният до този момент Лео Меси финтира съперник за спорна топка и след това показа страхотен спринт, тичайки рамо до рамо с играч на Бетис почти 25 метра, преди да стигне до вратаря и да мушне топката между краката му за 2:1. Това попадение охлади страстите на домакините, които трябваше да гонят успех със 7:1, ако искаха да елиминират именития си съперник. Домакините обаче не се отпуснаха и вкараха трети гол преди почивката. В последната 45-а минута на първата част след центриране в наказателното поле Милито не изчисти добре топката и тя попадна на волето на Арсу, който нанесе много техничен удар със завъртане и преодоля Пинто за 3:1.

Второто полувреме започна с доста спорна дузпа за Барселона, след като удар на Лео Меси в наказателното поле от непосредствена близост срещна ръката на бранител. Справедливостта обаче възтържествува, след като самият Меси стреля над вратата от бялата точка. След почивката Бетис нямаше чак толкова много опасни атаки, колкото през първото полувреме, но в 66-та минута бе на косъм да вкара четвърти гол. Начо получи топката в наказателното поле и отправи диагонален удар, който препарира Пинто, но топката удари гредата. В оставащите до края минути играта бе равностойна, без много чисти положения. /БЛИ