Тотнъм си отмъсти на Фиорентина за отстраняването от Лига Европа година по-рано. „Шпорите” набиха флорентинци с 3:0 на „Уайт Харт Лейн” и след равенство 1:1 в първата среща ги изхвърлиха на шестнайсетинафиналите във втория по значимост турнир на Стария континент.

Тотнъм поведе чрез гол на Дани Милър, който откри в 25-ата минута. При бърза атака на „шпорите” той остана сам срещу вратаря след лошо изчистване от противников бранител и реализира за 1:0.

Насер Чадли бе близо до това да реши всичко в срещата след подновяване на играта. Той отбеляза във вратата на гостите след бърза атака, но попадението бе отменено заради засада.

В 62-ата минута Тотнъм поведе с 2:0 Удар на Шадли бе отбит от вратаря на гостите, но в добавката Ерик Ламела опъна мрежа.

Безпомощността на Фиорентина доби цифрово изражение в 81-ата минута, когато Густаво Родригес опита да пресече пас в наказателното поле за Деле Али, но си отбеляза автогол.