Турският Османлъспор поднесе голямата изненада в група L на Лига Европа. Тимът на треньора Мустафа Акай победи фаворита Виляреал с 2:1 като гост и се утвърди на първото място във временното класиране със 7 точки. "Жълтата подводница" остана втори с 5, колкото има и швейцарскят Цюрих. Последен е румънският Стяуа с 3 т.

На "Ел Мадригал" всичко започна като по ноти за гостите. В 8-ата минута Пиер Уебо простреля вратаря на домакините Фернандес за 0:1. Малко след почивката натискът на Виляреал се увенча с успех и Фернандес (48) успя да изравни. Четвърт час преди края на мача румънецът Раул Русеску се разписа за 1:2 и донесе безценната победа на скромния Османлъспор.

В другата среща от групата Стяуа си тръгна с реми от визитата на Цюрих след скучно 0:0.