Валенсия загуби изненадващо с 1:2 като домакин от последния в класирането Сарагоса в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Гостите играха с човек по-малко от 21-ата минута при резултат 1:0 за домакините.

Още в 9-ата минута Валенсия поведе в резултата след гол на Пабло Ернандес. Роберто Солдадо опита удар, но се получи подаване към Ернандес, който засече във вратата на гостуващия тим. В 17-ата минута Ариц Адурис изпусна удобно голово положение след подаване на Антонио Бараган. В 21-ата минута Пабло Алварес фаулира Адурис като последен в отбраната и получи директен червен картон. В 30-ата гостите изравниха след пресилена дузпа. Нападателят на Сарагоса Карлос Аранда игра с ръка, но съдията Дел Серо Гранда странно даде дузпа за гостите. Апоньо изравни след точен удар от наказателния удар. В 41-ата минута Солдадо стреля след центриране на Жереми Матийо, но Роберто Хименес изчисти, а секунди преди финала на полувремето Адурис не беше точен от чудесно положение.

След почивката домакините тръгнаха напред, но пропиляха две-три добри положения. В 76-ата минута Анхел Деалберт сбърка в центъра и подари възможност за Апоньо, който реализира за 2:1 за Сарагоса. До края на мача гостите останаха с девет души на терена след втори жълт и съответно червен картон на Франко Цукулини в 87-ата минута./БЛИЦ

Барселона – Гранада 5:3
1:0 Шави Ернандес (4), 2:0 Лионел Меси (17), 2:1 Диего Майнц (55), 2:2 Гилерме Сикейра (60-дузпа), 3:2 Лионел Меси (67), 4:2 Кристиан Тейо (82), 5:2 Лионел Меси (86), 5:3 Гилерме Сикейра (89-дузпа)
21.03.12
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) – Майорка 2:3
0:1 Нунес (30), 1:1 Колунга (38), 1:2 Артиме (47-автогол), 2:2 Ботиа (66), 2:3 Алваро (77)
21.03.12
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Радамел Фалкао (50), Радамел Фалкао (71), 2:1 Мартинес (90)
21.03.12
21:00 ч.
Валенсия – Сарагоса 1:2
1:0 Пабло Ернандес (9), 1:1 Апоньо (30), 1:2 Апоньо (76)
21.03.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад – Леванте 1:3
1:0 Карлос Вела (5), 1:1 Баркеро (11-дузпа), 1:2 Аруна Коне (44), 1:3 Торес (90)
21.03.12
23:00 ч.
Виляреал – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 25 мача, 2 победи за Виляреал, 6 равенства, 17 победи за Реал (Мадрид)
22.03.12
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Севиля
Баланс: 69 мача, 25 победи за Расинг (Сантандер), 17 равенства, 27 победи за Севиля
Баланс: 13 мача, 3 победи за Малага, 2 равенства, 8 победи за Райо Валекано

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.