Атлетик Билбао победи Валенсия с 1:0 в мач от третия кръг на испанската Ла Лига. Бенят Прадос Диас вкара победното попадение за баските с глава в добавеното време на първата част. Той се възползва от асистенция на Оскар де Маркос.

След този мач треньорът на Валенсия Рубен Бараха е под напрежение, тъй като тимът му е без точка и след третия си щампионатен мач.

Атлетик (Билбао) има четири точки в актива си и се изкачи в горната половина на таблицата. Тимът продължава впечатляващата си серия у дома, като няма загуба вече в 18 мача в продължение на година.

В друг мач от кръга Валядолид и Леганес завършиха 0:0. Леганес затвърди отличната си форма, като още няма загуба и с 5 точки е временно на четвърто място в класирането. Валядолид има 4 точки и е десети.