Валенсия надви трудно Осасуна с 1:0 на „Местая“ в мач от 25-ия кръг на испанската Ла Лига и излезе от зоната на изпадащите.

Домакините имаха инициативата през първата част, но не стигнаха до попадение след пропуски на Муктар Диакиби и Угу Дуро от изгодни позиции

След почивката усилията на "прилепите" се увенчаха с успех в 74-ата минута, когато Джъстин Клуиверт се разписа след комбинация със Самуел Лино.

В 86-ата минута на двубоя Осасуна можеше да остане с човек по-малко терена, след като Аймар Орос получи директен червен картон, но след преразглеждане на ситуацията с VAR, реферът му вдигна само жълт картон.

Уго Дуро пропусна възможността да удвои аванса на домакините, след като не успя да реализира дузпа в 90-ата минута на двубоя, отсъдена за нарушение срещу Тиери Кореа.

След победата Валенсия излезе от опасната зона и вече е на 16-о място с актив от 26 точки, докато Осасуна е на осма позиция с 34 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!