Страничният съдия Марио Дикс, който вбеси Кристиано Роналдо при незачетения гол на португалеца в световната квалифиакция срещу Сърбия в Белград през март, няма да е сред реферите на Европейското първенство. Той беше част от нидерландската бригада с главен съдия Дани Макелие, която ще ръководи двубои от шампионата на Стария континент през лятото, но заради поредица от грешки вече не е част от екипа. Решението за това е взето от Съдийската комисия към Кралския нидерландски футболен съюз (KNVB).

На 27 март Роналдо насочи топката покрай вратаря на Сърбия в последната минута на световната квалификация, а топката премина голлинията, след което бе изчистена. Мари Дикс не видя това и не сигнализира за попадение, а в негов минус беше и фактът, че в тази среща не беше използвана технологията на голлинията, която би отчела гола. В крайна сметка срещата завърши 2:2 и Португалия си тръгна само с точка от Белград.