Виляреал пропусна възможността да заеме еднолично четвъртото място в Примера дивисион, даващо право на участие в Шампионската лига.

"Жълтата подводница" направи 0:0 при гостуването на Валядолид и с 49 точки се изравни с Атлетико (Мадрид) и Валенсия в борбата за четвъртата позиция.

Виляреал игра с човек повече близо половин час, след като в 63-ата минута Иняки Беа бе изгонен за фаул срещу Йоренте, за който съдията отсъди дузпа. Италианският национал Джузепе Роси обаче не успя да отбележи от бялата точка, пращайки топката над гредата.

Еспаньол постигна важна победа с 1:0 над Сантандер и запази надежди за оставане в Примера дивисион. Каталунците са предпоследни на 4 точки под чертата. Иван Алонсо вкара единствения гол в мача в 57-ата минута.

Ценни три точки в борбата за оцеляване спечели и тима на Алмерия, който победи Осасуна с 2:1. Алваро Негредо донесе победата на Алмерия, отбелязвайки и двата гола. Негредо откри резултата в 71-ата минута, но ветеранът Валтер Пандиани изравни в 84-ата минута. В самия край на мача Негредо отново бе точен и Алмерия се отдалечи от зоната на изпадащите.