Рома допусна изненадващо поражение с 1:2 като гост на последния в Серия "А" Кремонезе. Тимът, в който преди години игра Красимир Чомаков, най-после успя да запише първата си победа през сезона в италианския елит. Така Кремонезе събра 12 точки и вече е предпоследeн в класирането. На дъното с 11 т. e Сампдория, докато Рома е пети с 44.

Именно Кремонезе шокира Рома и за Купата на Италия. Скромният тим елиминира "вълците" на 1/4-финалите на турнира, побеждавайки с 2:1 на "Олимпико" на 1 февруари, след като преди това поднесе сензацията, отстранявайки и Наполи.

Резултатът се повтори тази вечер в Кремона. В 17-ата минута домакините изненадващо поведоха чрез точен удар от дистанция на нападателя Франк Цаджут, а треньорът на Рома Жозе Моуриньо беше отстранен от резервната скамейка в началото на второто полувреме заради оспорване на съдийско решение.

"Вълците" изравниха в 71-ата минута чрез Леонардо Спинацола.

Седем минути преди края обаче Кремонезе нанесе втория си удар и след точно изпълнена дузпа от Даниел Чофани се стигна до победата им с 2:1.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!