Рома постигна убедителна победа с 3:1 като гост на Емполи в среща от 27-ия кръг на Серия "А". Капитанът на "вълците" Франческо Тоти отново не влезе на терена и изгледа от резервната скамейка шестата поредна победа на отбора си.

Гостите поведоха рано, след като с далечен фалцов удар Стефан Ел Шараауи закова враря Томаш Скропулски, преотстъпен именно от Рома, за 0:1.

Играта на "вълците" вървеше, но в 22-ата минута Емполи изравни, след като Войчех Счесни за пореден път отигра нескопосано центриране на домакините. След като изби топката, тя рикошира в главата на Ервин Зуканович и влетя в мрежата му.

Миралем Пянич изведе гостите за втори път напред в 27-ата минута. След негов удар от фаул, топката се отби в стената, но при добавката той бе безкомпромисен - 1:2.

При контраатака в 74-ата минута Мохамед Салах стреля, но вратарят на Емполи изби. Топката обаче попадна в Ел Шарауи, който на празна врата направи 1:3.

Емполи доигра мача и с човек по-малко, след като в продължението Марио Руи получи втори жълт картон.

С победата Рома се изкачи на трето място с 53 точки и мач повече. Емполи е десети с 34.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!