Манчестър Юнайтед допусна втора загуба под ръководството на Дейвид Мойс. "Червените дяволи" отстъпиха на Йокохама Маринос с 2:3 в контрола, играна в Япония.

Поражението на английския шампион дойде след няколко обрата и доста слабо представяне на избраниците на Мойс в отбрана. Показателен бе и фактът, че тимът допусна гол още в 25-ата секунда. Негов автор бе бразилецът Маркиньос.
До края на първата част Юнайтед стигна до обрат след попадения на Джеси Лингард в 19-ата и автогол на Таширо в 30-ата. Именно талантливият Лингард изпъкна в предишната контрола на "червените дяволи", когато вкара 2 гола при успеха с 5:1 над сборния отбор на звездите на австралийското първенство.

След почивката на днешната контрола бойкият японски тим стигна до победата над класния си съперник с попадения на Фабио Агияр в 49-ата минута и Йошихито Фуджита в 87-ата.

Фрапантни пропуски за гостите направиха Дани Уелбек и Шинджи Кагава.

Следващата контрола на Манчестър Юнайтед от азиатското турне е на 26 юли - срещу друг японски тим - Серезо Осака.

Йокохама Маринос - Манчестър Юнайтед 3:2
1:0 Маркиньос (1), 1:1 Лингард (19), 1:2 Таширо (30-автогол), 2:2 Агулар (49), 3:2 Фуджита (87)