Манчестър Юнайтед се спаси от трета загуба при Дейвид Мойс, завършвайки наравно 2:2 при гостуването на Серезо Осака. Четвъртата контрола на "червените дяволи" от лятното турне се игра пред повече от 50 000 зрители на "Нагай Стейдиъм" в японския град.

Днешният мач беше по-специален за полузащитника на Юнайтед Шинджи Кагава, който получи възможност от Мойс да започне титуляр срещу бившия си клуб.
Именно японският национал вкара първото попадение за английския тим, разписвайки се за 1:1 в 55-ата минута. Преди това Кеню Сугимото даде аванс на Серезо в 34-ата.

В 63-ата минута Текуми Минамино направи 2:1 за домакините, а "червените дяволи" спасиха честта си чрез Вилфред Заха. 20-годишният нападател вкара за крайното 2:2 в 90-ата минута, след като по-рано именно той замени Кагава.

Съставът на Манчестър Юнайтед: Линдегард, Рафаел, Фърдинанд, Смолинг, Бютнер, Йънг, Джоунс (46-Клевърли), Кагава (58-Заха), Гигс, Ван Перси, Уелбек

БЛИЦ представя: Световните трансфери