Реал (Мадрид) спечели скандален мач, в който съдията изглежда беше решил, че ще се играе до гол, за да помогне на "белия балет" да спечели. Зализаният рефер Мунис Фернандес изигра основна роля за успеха на Кристиано Роналдо и компания с 2:1 срещу новака Елче в двубоя от 6-ия кръг на Примера дивисион.

Именно португалецът вкара и двете попадения, като победното беше реализирано чак в 96-ата минута от доста спорна дузпа.

Домакините заслужаваха поне точката срещу именития си противник, но съдията не им позволи да вземат нещо от многомилионните звезди.

Още преди почивката Мунис Фернандес спести втори жълт картон на Серхио Рамос, а в 94-ата минута отсъди спорна дузпа в полза на кралския клуб. Реал стигна до корнер след изтичането на трите добавени минути. Последва центриране и задържане на Пепе от страна на Карлос Санчес. Реферът веднага посочи бялата точка, въпреки бурните протести на футболистите на Елче. Кристиано Роналдо отбеляза за крайното 1:2, но от повторенията на спорната ситуация стана ясно, че при центрирането и двамата футболисти се държат, но реферът предпочете да отсъди дузпа и да зарадва гостите от Мадрид. След последния съдийски сигнал повечето играчи на Елче се скупчиха около съдията, искайки му обяснение за удареното рамо на Реал (Мадрид).

Иначе преди това Роналдо даде преднина на гостите от фаул в началото на второто полувреме, след като преди почивката тимът от Мадрид не създаде почти никакви голови положения.

Елче изравни в 91-ата минута с попадение на резервата Ричмънд Боакие, след което се стигна до спорната дузпа за "белия балет", превърната в победен гол от Роналдо, който вече има 6 попадения на сметката си от началото на сезона в Примера дивисион. Всичките португалецът ги е отбелязал в последните 4 мача.

С трите точки от днешния мач Реал (Мадрид) събра 16 и заема 3-ото място, с 2 по-малко от Барселона и Атлетико (Мадрид). В събота на Роналдо и компания предстои столичното дерби с "дюшекчиите", които са безпогрешни от началото на сезона.

Порязаният жестоко Елче остана последената 20-а позиция със скромните 3 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 6 КРЪГ
24.09.13
21:00 ч.
Барселона – Реал Сосиедад 4:1
1:0 Неймар (5), 2:0 Лео Меси (8), 3:0 Серхио Бускетс (23), 3:1 Алберто дела Бела (64), 4:1 Марк Бартра (77)
24.09.13
21:00 ч.
Леванте – Валядолид 1:1
1:0 Папа Бабакар Диавара (36), 1:1 Хави Гуера (42)
24.09.13
23:00 ч.
Малага – Алмерия 2:0
1:0 Фернандо Тисоне (69), 2:0 Франсиско Портийо (90)
24.09.13
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Осасуна 2:1
1:0 Диего Коста (18), 2:0 Диего Коста (25), 2:1 Ориол Риера (42)
Севиля – Райо Валекано 4:1
1:0 Иван Ракитич (17-дузпа), 2:0 Иван Ракитич (53), 2:1 Адриан Гонсалес (56), 3:1 Карлос Бака (80), 4:1 Карлос Бака (88)
25.09.13
23:00 ч.
Елче – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Кристиано Роналдо (51), 1:1 Ричмънд Боакие (90+1), 1:2 Кристиано Роналдо (90+6-дузпа)
26.09.13
21:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Бетис (Филм +)
Баланс: 96 мача, 35 победи за Атлетик (Билбао), 32 равенства, 29 победи за Бетис