Жирона постигна първа победа от началото на сезона в Ла Лига, след като надви Осасуна с 4:0 в мач от третия кръг на испанското първенство.

На „Монтиливи“ домакините поведоха в 34-ата минута, когато Виктор Циганков отигра топката в наказателното поле и я насочи към Брайън Хил, който вкара за 1:0. Осем минути след началото на втората част самият Циганков се разписа, вкарвайки след добавка.

Още в 56-ата минута памплонци инкасираха трето попадение, след като Абел Руис прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Серхио Ерера. В добавеното време на срещата Дони ван де Беек получи пас от Кристиан Стуани и с удар по трева оформи крайното 4:0.

Преди останалите мачове от кръга на Ла Лига Жирона заема седмо място в класирането с 4 точки, след първата си загуба за сезона Осасуна е на 12-то със същия актив.