Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес вкара 2 гола за Маталург (Донецк) при категоричната победа с 5:0 срещу Арсенал (Киев) в мач от 9-ия кръг на първенството в Украйна. Бразилецът, Велизар Димитров и Зе Соарес започнаха титуляри за домакините, като българинът беше заменен в началото на второто полувреме.
На мястото на Велизар се появи Драмане Траоре, който също като Мораес вкара 2 попадения, съответно в 75-ата и 92-ата минути. Бразилецът пък беше точен в 25-ата от дузпа и в 88-ата. С един гол за Металург пък се отчете Кеворк Газарян.

Арменският национал се прочу в световната квалификация с България, спечелена от "трикольорите" с 1:0, когато край тъчлинията изрита едното от българчетата, подаващи топката.

След днешната убедителна победа Металург (Донецк) заема 5-ото място с актив от 14 точки.