Гревенмахер (Люксембург) и Дъндолк (Ейре) завършиха наравно 3:3 в първата среща от първия предварителен кръг на турнира Лига Европа. Както е известно, крайният победител ще се изправи срещу Левски в следващия етап, който ще бъде на 15 и 22 юли. Реваншът в Ейре между Дъндолк и Гревенмахер ще се изиграе на 8 юли.

Противно на очакванията, домакините от Люксембург показаха добър футбол и затрудниха максимално ирландския си опонент. През първото полувреме падна само едно попадение. Вкараха го гостите от Ейре в 26-ата минута, когато точен бе Фахрудин Кудозович. Само шест минути след подновяването на играта Уейн Хатсуел покачи на 2:0 за Дъндолк. В 63-ата домакините намалиха чрез Тим Хайнц - 1:2. Десет минути по-късно Габриел Перейра изравни - 2:2.

Португалският тийнейджър Жорже Алмейда се оказа златната резерва за Гревенмахер, реализирайки за пълния обрат в 76-ата минута - 3:2. Играчът вкара девет минути след появата си на терена. С автогол в 80-ата минута обаче Дъндолк се добра до равенството. Защитникът на домакините от Люксембург Халид Беничу прати топката в собствената си мрежа за крайното 3:3. /БЛИЦ