Световният шампион Франция завърши 2:2 с гостуващия тим на Исландия в приятелска среща, която се игра в Гинган. „Петлите“ губеха с 0:2 почти до самия край, но се спасиха от резила с късен автогол на една от звездите на Левски Холмар Ейолфсон и попадение на звездата си Килиан Мбапе.

„Викингите“ имаха четири поредни загуби в официални срещи преди тази визита, в която поведоха с гол на Биркир Бярнасон (30) от Астън Вила след подаване на Алфред Финбогасон от Аугсбург.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Кари Aрнасон (58) от турския Генчлербирлиги удвои аванса на гостите след асистенция на Гилфи Сигурдсон от Евертън.

Исландците се прибраха в защита и предчувстваха сензацията, но в 86-ата минута защитникът на Левски Холмар Ейолфсон си вкара автогол. В самия край пък „петлите“ получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, а звездата им Килиан Мбапе (90-дузпа) бе точен от бялата точка, оформяйки крайния резултат.

Така французите остават без поражение от 14 официални мача насам - 11 победи и 3 равенства.