Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да спечели първия си финал от турнир от АТП сериите. На финала в Бризбейн българинът загуби с 0:2 сета 6:7 (0), 4:6 от световния №3 Анди Мъри. 21-годишният хасковлия по нищо не отстъпваше на далеч по-опитния си и успешен противник. В първия сет само опитът не достигна на Григор Димитров да спечели в най-важния момент. Той поведе с 5:2, след това Мъри намали на 3:5, направи пробив за 4:5 и изравни за 5:5. От почти спечелен първи сет играта отиде в тайбрек, в който Григор не успя да се справи и загуби на нула, а с това и първия сет. Във втория геймовете вървяха наравно, Григор Димитров дори поведе с 4:3, но след това Мъри веднага върна пробива за 4:4, поведе с 5:4, а с нов пробив спечели шампионския трофей.

Григор Димитров - Анди Мъри 0:2 сета (6:7(0), 4:6)

РАЗВОЯТ НА ДВУБОЯ  ПО ГЕЙМОВЕ
ПЪРВИ СЕТ
В първия гейм на първия сет Григор Димитров сервира и бързо направи 40:0, а след това затвори гейма на нула и поведе с 1:0. Блестящата игра на българина продължи и още във втория гейм проби сервиса на Анди Мъри. Британецът дори направи двойна грешка, а Димитров спечели за 2:0 след 40:15. В следващия гейм Григор Димитров продължи да мачка съперника и спечели за 3:0, а бяха изминали по-малко от десетина минути игра. В четвъртия гейм Анди Мъри най-после успя да поведе с 40:0, Григор върна една точка, но британецът затвори гейма и намали изоставането си на 1:3. Последва подаване от страна на Григор Димитров, което той спечели почти с лекота – 40:30, въпреки че Анди Мъри при 40:15 успя да върне хубава точка. Гришо поведе с 4:1, като и в петия гейм демонстрира добър контрол на топката, пласира перфектни удари от дълбочина и почти не правеше грешки. Последва лесен сервис гейм за Анди Мъри – 2:4, в който поведе с 40:0, Григор Димитров намали на 15:40, но британецът затвори гейма. Хасковлията се развихри при следващото си подаване, набързо поведе с 30:0, а след това заби страховит ас за 40:0. Последва дълго разиграване, при което Григор няколко пъти изпрати сечени топки в полето на съперника, при една от която Анди Мъри изпрати топката н мрежата. Григор Димитров поведе с 5:2. Анди Мъри намали на свой сервис на 3:5, след като спечели гейма с 40:15. И тук Григор Димитров имаше шанс да направи пробив при 30:15, но не успя. В следващия сервис Анди Мъри за първи път проби при подавана на Григор и резултатът стана 5:4 в полза на българина. Британецът поведе с 40:15, Григор върна за 30:40, но след това Анди затвори гейма. Десетият гейм на първия сет беше най-драматичен. Анди Мъри поведе с 40:15, но българинът върна две точки и стигна до равенство 40:40. При първото разиграване Мъри получи преднина, но след това направи втора двойна грешка в мача и резултатът отново стана 40:40. Британецът заби ас за ново предимство, но българинът демонстрира уникална техника, прати къса топка до мрежата, която затрудни Мъри и резултатът отново се върна – 40:40. В крайна сметка при третия си опит британецът затвори гейма и изравни резултата за 5:5 в първия сет. При ледващото си подаване Григор Димитров не срещна никакви трудности, спечели с 40:0 и поведе с 6:5 гейма. В последния гейм за първия сет Анди Мъри сервираше, но видимо изпита затруднения. Резултатът стана 30:30, при което британецът направи двойна грешка – трета за него до момента, и Григор получи шанс да затвори първия сет. Мъри обаче заби ас и изравни за 40:40, след което Димитров сгреши и Мъри получи предимство. Последва дълго разиграване, при което няколко пъти българинът пробва силни удари в ъглите, но не се получи и при една от тях излезе в аут. Анди Мъри изравни за 6:6. В тайбрека още при първото разиграване Мъри направи минипробив и поведе с 1:0, след това британецът заби ас за 2:0, а Григор сгреши и съперникът му поведе с 3:0. Тук някъде българинът се срина и направи две грешки, дори без Мъри да го затрудни и британецът поведе с 5:0. Световният №3 стигна и до 6:0 след нова грешка на Димитров. Мъри заби ас за крайното 7:0 точки в тайбрека и спечели първия сет със 7:6 за 51 минути игра.

ВТОРИ СЕТ
Анди Мъри започна първи във втория сет и поведе с 1:0 гейма, печелейки с 40:0. При първото си подаване за сета Григор Димитров спечели и изравни геймовете – 1:1. Анди Мъри спечели следващото сиподаване с 40:15 и поведе с 2:1. При първото си подаване за сета Григор Димитров спечели и изравни геймовете – 1:1. Анди Мъри спечели следващото сиподаване с 40:15 и поведе с 2:1. Последва добър сервис гейм на Григор Димитров, който спечели с 40:15 и изравни за 2:2. Анди Мъри също не пропусна да спечели подаването си и поведе с 3:2 гейма, след като затвори при 40:30. Григор Димитров изравни за 3:3 при своя сервис след гейм на 30. В седмия гейм резултатът вървеше точка за точка до 30:30, след това Мъри прати топката в мрежата и Гришо поведе с 40:30. След дълго разиграване Димитров прати топката в аут, поредна непредизвикана грешка и резултатът отново стана 40:40. Последва обаче грешка и на Мъри, британецът започна все по-често да бърка, и Григор получи предимство. Последва ново разиграване, при което българинът можеше да затвори гейма, но прати топката в аут и ново равенство - 40:40. И тук нова грешка на Мъри, непредизвиканите му грешки станаха почти 15, а в първия сет имаше само 2. При третото разиграване най-после Григор Димитров успя, проби сервиса на Мъри и поведе с 5:3. Анди Мъри обаче бързо върна пробива в следващото подаване на Григор Димитров и геймовете станаха 4:4. Българинът поведе с 30:0, но британецът сътвори чудесен обрат и стигна до успеха. Световният №3 отвя Григор Димитров при следващото си подаване и поведе с 5:4 гейма, след като спечели на нула. Следващото подаване започна с точка за Григор Димитров – 15:0, но последва двойна грешка от негова страна за 15:15. Хасковлията се изнерви, направи втора поредна двойна грешка, след която Мъри поведе с 30:15. Гришо заби перфектна точка до линията за 30:30. Последва грешка на Димитров и 40:30 за Мъри, който получи първа точка за мача. След разиграване Григор Димитров изпрати топката в аут и това означава титла за Анди Мъри след 2:0 сета (7:6, 6:4) за 87 минути игра.

-----------------------------------------------------------
Това ще бъде втори двубой между Димитров и Анди Мъри. Двамата играха през 2011 година на турнира на твърди кортове в Банкок, когато британецът спечели с 6:4, 6:4 в спор за класиране на 1/2-финалите.