Приключиха първите два мача от първия ден на тазгодишното издание на отборния турнир "Лейвър Къп", където сред участниците е и най-силният ни тенисист Григор Димитров. В първата среща аржентинецът Франсиско Серундоло надигра с 6:4, 6:4 норвежеца Каспер Рууд, за да даде аванс на Отбора на Света срещу представителите на Стария континент. Един пробив бе достатъчен на аржентинеца, за да вземе първия сет, а във втората част той поведе с 5:2, допусна пробив, но все пак затвори мача след 6:4.

В другия двубой Стефанос Циципас (Гърция) разби австралиеца Танаси Кокинакис с 6:1, 6:4 и изравни резултата в битката между Европа и Света. Циципас взе първите 5 гейма в мача по пътя към успеха в първия сет, а ранен пробив във втората част улесни още повече задачата му.

В 20,00 часа българско време тази вечер Григор Димитров ще защитава честта на Европа срещу чилиеца Алехандро Табило, а последната среща за деня е на двойки: тандемът Карлос Алкарес/Александър Зверев ще мери сили с американския дует Тейлър Фриц/Бен Шелтън.