Григор Димитров ще се изправи срещу шампиона от 2009 година Анди Мъри в пряк двубой за място на осминафиналите на Мастърса в Маями. Мачът е днес на Централния корт и ще бъде излъчен пряко по Филм+Булсатком. Срещата е трета от програмата за деня и се очаква да започне около 20:00 часа българско време.

Григор Димитров и Анди Мъри играха на финала в Бризбейн в началото на сезона. Това беше първият финал за българина в АТР турнир, но записа поражение с 6:7, 4:6. В първия сет Димитров имаше преднина от 5:2 гейма, но опитният Мъри обърна резултата и в тайбрека беше безапелационен. Във втория сет Григор отново поведе – с 4:3, но допусна пробиви и загуби битката за трофея. Първата среща на двамата беше през 2011 година на турнира на твърди кортове в Банкок, когато британецът спечели с 6:4, 6:4 в спор за класиране на 1/2-финалите.

От началото на годината Григор има 10 победи и 6 загуби, а Мъри е с баланс 13 успеха и само 2 поражения. Ако българинът победи, ще си осигури 47 270 долара от наградния фонд и 90 точки за ранглистата, но няма да добави нови към актива си, тъй като и през миналата година достигна до четвърти кръг. При подобен сценарий на осминафиналите Григор ще се изправи срещу победителя от двубоя между Томаш Белучи и Андреас Сепи.

След загубения финал в началото на годината от Мъри Григор Димитров, заяви: "Можех да спечеля финала, имах шансове. Доста ме болеше след загубата, не съм спал две нощи заради нея. Но да се надявам, че другия път ще се представя по-добре."