Французинът Адриан Манарино ще бъде съперникът на Григор Димитров утре следобед във втория кръг на турнира във Вашингтон.

Манарино стигна до битка с Гришо след победа с 6:2, 6:4 над участващия с "уайлд кард" Брадли Клан (САЩ) за час и 18 минути.

До момента французинът и Димитров, който е поставен под номер 5 в турнирната схема и започва директно от втория кръг, са играли три пъти един срещу друг, като и трите пъти успехът е бил за българския представител.

От друга страна Вашингтон не е най-доброто място за игра за Димитров. Само два пъти в кариерата си Григор Димитров е записвал повече от една победа в участията си в американската столица и това се случи в първите му два турнира там. Най-доброто му представяне е от 2013 година, когато достига четвъртфиналите.

Хубавото за Григор е, че няма да защитава точки след ранното си отпадане от Иля Ивашка с 2:6, 6:7(4) миналата година и ще може да възстанови позициите си в ранглистата при добро представяне на турнира.