Вторият поставен в схемата на Australian Open Данийл Медведев отстрани четвъртия Стефанос Циципас след успех със 7:6 (7:5), 4:6, 6:4, 6:1 за два часа и половина.

Първият сет беше изключително оспорван, като Медведев пропусна четири възможности за пробив в деветия гейм. В тайбрека Циципас тръгна с пробив, но в края се пропука на два пъти и загуби.

Вторият сет започна с пробив за гърка, а Медведев му го върна за 3:3. Циципас обаче отново поведе за 5:4 и удържа до края за 1-1 в сетовете.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

Руснакът тръгна силно в третия сет, но пропусна да пробие още в първия гейм, което обаче стори в последния за 6:4.

Циципас сякаш падна духом в четвъртия сет и за по-малко от половин час изостана с 1:5 след два пробива. Медведев приключи всичко на нула при свой сервис за крайното 6:1.

Победата е седма за руснака в деветия мач с Циципас, като на финала в неделя (10:30 часа българско време) го чака Рафаел Надал.

Балансът помежду им е 3-1 успеха за Надал, но Медведев го победи в последната им среща. Испанецът обаче има два спечелени финала срещу руснака - в Канада и на US Open през 2019 година.