Французинът Гаел Монфис и италианецът Матео Беретини ще се изправят един срещу друг във втория четвъртфинал от горната част на мъжката схема на Аустрелиън Оупън. Във вечерната сесия в Мелбърн днес двамата записаха чисти победи, за да продължат напред.

35-годишният Монфис продължи с отличната си форма от началото на година и надви сърбина Миомар Кецманович със 7:5, 7:6(4), 6:3.

В последния мач за деня седмият поставен в схемата Беретини победи Пабло Кареньо Буста от Испания с почти идентичен резултат - 7:5, 7:6(4), 6:4. Италианецът заби 57 уинъра (28 аса) за успеха, дошъл след два часа и 22 минути.

Монфис и Беретини преследват трето участие в полуфиналите на Големия шлем в кариерата си, като италианецът, който игра финал на Уимбълдън миналата година, е спечелил и трите си мача с Монфис до момента.