Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира сериите ATP Challenger 50 в Добрич с награден фонд 36 900 евро.

Националът за "Купа Дейвис", участващ с „уайлд кард", допусна обрат и загуби с 6:2, 4:6, 4:6 от №332 в световната ранглиста Иван Гахов от Русия. Срещата продължи 2 часа и 12 минути.

Преди този мач Нестеров елиминира с 6:0, 7:6(3) №297 в света Чезар Крецу от Румъния и с 6:2, 6:1 испанеца №337 Николас Санчес Искиердо.

Българинът започна силно и поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, но след ранен пробив във втората част Гахов стигна до изравняване на резултата. Руснакът реализира единствен брейк в петия гейм на решаващия трети сет, след което запази аванса си до края.

Нестеров все пак си осигури  8 точки за световната ранглиста и 1030 евро от наградния фонд.