Раду Албот поднесе голямата изненада на деня на Sofia Open 2020 и отстрани водача в схемата Денис Шаповалов след 6:2, 6:4 за 74 минути игра. Молдовецът сервира на изключително ниво през цялата среща и нито веднъж не загуби подаването си. В същото време той показа клинична точност във важните моменти. Два пробива в края на първия сет и още един в края на втория осигуриха на Албот една от най-големите победи в кариерата му.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

30-годишният тенисист пласира впечатляващите 77% начален удар, като за целия двубой загуби само 5 разигравания след вкаран първи сервис (31/36). В първия си мач в турнира (срещу Сугита), Албот отново сервира на висота и не допусна дори точка за пробив.

На четвъртфиналите той ще срещне победителя от дуела Егор Герасимов – Адриан Манарино. За Албот това ще бъде второ участие на четвъртфинал през сезона, след като достигна до тази фаза и на турнира в Кьолн.