Сериозен гаф допусна съдията на стола Карлос Бернардес в мача между Стан Вавринка и Флавио Коболи от втория кръг на турнира от категория "Мастърс 1000" в Шанхай.

Опитният бразилец с, който се оттегля в края на сезона след 40-годишна кариера като съдия на стола в тениса, съобщи погрешно резултата във втория гейм в решаващия трети сет. Тогава резултатът стана 15:15 при сервис на Вавринка, но Бернардес го обяви за 0:30.

Грешката обаче остана непоправена. Така Коболи направи пробив, повеждайки с 2:0 в първата част по пътя към победата си. Той се наложи с 6:7 (6), 7:6 (4), 6:3 над участвалия с "уайлд кард" 39-годишен швейцарски ветеран и носител на 3 титли от "Големия шлем".

Това се оказа и единственият пробив в мача и по този начин грешката оказа директно влияние на крайния резултат.

22-годишният италианец, №30 в световната ранглиста, днес загуби с 1:6, 2:6 от носителя на рекордните 24 титли от "Големия шлем" Новак Джокович в мач от третия кръг.