Кей Нишикори записа втора поредна петсетова победа на “Ролан Гарос” и се класира за третия кръг на турнира от “Големия шлем” в Париж, елиминирайки 23-ия поставен Карен Хачанов с 4:6, 6:2, 2:6, 6:4, 6:4 за малко над четири часа игра.

Само преди три дни японецът осъществи сходен обрат срещу Алесандро Янеси, а вече статистиката му в такива петсетови битки е рекордните (за действащите играчи) 26 победи и само 7 загуби, или 78% успеваемост. В допълнение към това 31-годишният азиатец има 10 успеха в последните си 11 петсетови мача.

Нишикори е трикратен четвъртфиналист на “Ролан Гарос”, а следващият му съперник е доста неочакван. Световният номер 150 от Швейцария Хенри Лаасконен поднесе една от големите изненади в турнира до момента, елиминирайки 11-ия поставен Роберто Баутиста Агут с 6:3, 2:6, 6:3, 6:2 за 2 часа и 21 минути игра. Това, естествено, е най-голямата победа в кариерата на швейцареца.