Миналогодишната вицешампионка Арина Сааленка се класира за полуфиналите на US Open, след като записа победа с 6:1, 6:2 над олимпийската шампионка Кинвен Жън (Китай). Срещата продължи 74 минути, а световната №2 за четвърта поредна година достигна до Топ 4 на Откритото първенство на САЩ.

Беларуската тенисистка направи пробив още във втория гейм на мача и след това до края на първия сет осъществи още един, за да поведе с 5:1. Два брейка и през втората част бяха достатъчни за успеха на финалистката от 2023 г.

На кортовете във Флашинг Медоус Арина Сабаленка се опитва да стане първата тенисистка след Анжелик Кербер през 2016 г., която в рамките на една година печели титлите на твърди кортове от Големия шлем от Australian Open и US Open.

През 2023 г. Сабаленка загуби на финала от американката Коко Гоф, а сега на полуфиналите ще се изправи срещу друга представителка на домакините – Ема Наваро.

Съперничките в другия полуфинал при жените ще бъдат решени в мачомвете Ига Светек - Джесика Пегула и Беатрис Хадад Мая - Каролина Мухова.