ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Участващият с "уайлд кард" британец Лиъм Броуди поднесе сензация на "Уимбълдън" след победа срещу четвъртия в схемата Каспер Рууд от Норвегия с 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 6:0 за 3 часа и 28 минути игра на централния корт в Лондон.

Броуди направи два пробива за успех в първия сет. Рууд обаче се доближи до победата, след като успя да направи пълен обрат, спечелвайки следващите два сета с 6:3, 6:4.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

29-годишният представител на домакините, който е поставен под номер 142 в световната ранглистата, постигна ранен пробив в четвъртия сет и успя да вземе всичките си подавания, за да изравни резултата след 6:3 и да вкара мача в решителен пети сет. В него британецът не даде нито един гейм на Рууд, който се пречупи в третия гейм, в който се отърва на три пъти от пробив, но в крайна сметка допусна такъв.

В третия кръг Лиъм Броуди ще се изправи срещу поставения под номер 26 в основната схема на турнира – Денис Шаповалов.