Часове след изненадващото отпадане на Стефанос Циципас от „Ролан Гарос“ изхвърча и световният №2 Даниил Медведев, който бе най-високопоставен в долната половина на схемата. Шампионът от US Open през 2014 година Марин Чилич даде едва седем гейма на руснака и го срази с 6:2, 6:3, 6:2 за само един час и 45 минути игра.

До момента най-тежките загуби на Медведев бяха срещу Денис Шаповалов на US Open през 2017 година и от Хьон Чунг на Australian Open през 2018 година. Във въпросните два мача спечели по осем гейма, но те дойдоха в много по-ранен етап от неговата кариера.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Хърватинът изигра може би най-добрия си мач във френската столица Париж и записа първа победа над тенисист от топ 10 в света на „Ролан Гарос“. Световният №23 доминираше и загуби само четири точки на първи сервис в целия мач. Чилич не даде нито един шанс на Медведев за пробив, а руснакът направи и 28 непредизвикани грешки.

На четвъртфиналите Марин Чилич ще се изправи срещу още един руснак - Андрей Рубльов, който продължи напред след 1:6, 6:4, 2:0 и отказ на италианеца Яник Синер заради контузия.