Роджър Федерер стартира силно участието си на Мастърс-а в Париж, побеждавайки с категоричното 6:2, 6:3 представителя на домакините Адриан Манарино. Срещата продължи само 55 минути.

Първият сет приключи за само 24 минути игра, а в него Федерер достигна до два пробива, загуби само три точки в своите сервис геймове и на практика правеше каквото си поиска на корта. Във втората част ситуацията не се промени особено, като този път швейцарецът проби само веднъж, но това му се оказа напълно достатъчно.

Впечатление направи и перфектната игра на Роджър в сервис геймовете му. От общо 40 разигравания Федерер спечели 36 и загуби само 4.

В третия кръг съперник ще му бъде Ришар Гаске, който във вторник елиминира Кевин Андерсън след успех с 6:4, 7:6.