ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Григор Димитров елиминира и Александър Бублик от турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж. Първата ни ракета игра на висота и записа изразителна победа с 6:2, 6:2 срещу родения в Русия представител на Казахстан, който е №33 в световната ранглиста.

Успехът класира Гришо на 1/4-финалите в зала "Берси". Следващият мач на Димитров ще бъде утре - срещу Хуберт Хуркач (Полша) или Франсиско Черундоло (Аржентина).

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Григор вчера успя да елиминира световния №3 Даниил Медведев - 6:3, 6:7(4), 7:6(2), а Бублик се справи с Николас Джари (Чили) - 7:6(3), 7:6(3).

С победата си днес Димитров успя да изравни общия баланс срещу представителя на Казахстан, който до момента водеше с 3:2.Този сезон двамата се срещнаха и в Марсилия, където Бублик надделя със 7:5, 3:6, 7:6(2) в мач от 1/4-финалите. Григор обаче днес му отмъсти и е първият 1/4-финалист в Париж.

Мачът продължи 67 минути. Димитров започна много силно и поведе с 3:0. Бублик върна един пробив за 1:3, но Григор направи още един за 5:2. На собствен сервис Димитров затвори първия сет с 6:2.

Българинът спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 във втория сет и се класира за втория си четвъртфинал за годината на турнир от сериите "Мастърс" 1000.  През октомври Димитров игра полуфинал на турнира сериите "Мастърс 1000" в Шанхай.

С днешната изразителна победа Димитров заработи 136 255 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 17-ото място.

АЛЕКСАНДЪР БУБЛИК - ГРИГОР ДИМИТРОВ 2:6, 2:6