Звездите на Испания, които са основен фаворит за спечелване на футболния турнир при мъжете на Олимпиадата в Токио, започнаха участието си с издънка. Педри, Асенсио, Дани Олмо и компания не успяха да победят Египет и срещата завърши при резултат 0:0.

На всичко отгоре "Ла Фурия" почти не създаде чисти голови положения, с изключение на греда на Себайос и пропуск на Педри в последната минута. Лошата новина е и контузията на Оскар Мингеса от Барселона, който бе заменен принудително.

Другите отбори от тази група са Аржентина и Австралия.

Друг от фаворитите Франция претърпя тежко поражение с 1:4 от Мексико в своята група. Първото полувреме завърши без попадения, но след почивката мексиканците се развихриха. Вега и Кордова в рамките на 8 минути дадоха солиден аванс, но френският ветеран Жиняк вкара от дузпа за 1:2.

В последните 10 минути на двубоя Мексико заби още две попадения чрез Антуна и Агире.  Другите два отбора в групата са ЮАР и Япония.