Олимпийският отбор на Франция сътвори истинско чудо и запази шансове да продължи напред на Игрите в Токио след драматичен обрат до 4:3 срещу Южна Африка в Сайтама (Япония).

"Петлите" бяха прегазени от Мексико с 1:4 в първата среща, а до 73-ата минута губеха с 1:2 от Южна Африка днес след попадения на Андре-Пиер Жиняк в 57-ата минута за Франция и Кодисанг и Макгола за Южна Африка.

Добре познатият на феновете на ЦСКА от битките с Тулуза (0:0 и 1:1) през 2007 година с гола си за французите, оказал се безценен, 35-годишен Жиняк върна интригата срещу ЮАР в 78-ата минута за 2:2, но тимът му отново изостана в 81-ата с попадение на Мокоена (2:3).

Гол от дузпа на Жиняк за 3:3 в 86-ата минута и асистенция за победното попадение на Савание решиха спора в полза на французите.

Така Франция се изравни с Мексико и Япония с по три точки на върха преди двубоя помежду им от 14:00 часа.