САЩ спечели малкия финал в женския футболен турнир на Олимпиадата в Токио след зрелищно 4:3 над Австралия.

Американките откриха в осмата минута с красив гол директно от корнер. Вкара го Меган Рапино. В 17-ата Саманта Кър изравни от дузпа, но само четири минути по-късно Рапино отново беше точна - 2:1 за САЩ. В добавеното време на първата част Карли Лойд се разписа за 3:1.

Шест минути след подновяването на играта Лойд покачи на 4:1, като с това си попадение се превърна в голмайстор №1 на САЩ на олимпийски игри. Кейтлин Фурд (54’) бързо намали за австралийките, но до края те не успяха да заличат напълно пасива си, защото вкара още само веднъж чрез Емили Джелник в 90-ата. Финалът между Швеция и Канада е утре от 15:00 часа българско време.