Ивет Горанова ще спечели още един медал на България от Олимпиадата в Токио. 21-годишната състезателка от Плевен постигна втора победа в груповата фаза на турнира по карате кумите в категория до 55 килограма и си гарантира класиране на полуфиналите.

След като помете Цуюн Уен от Тайван с 5:2, Горанова се справи и с туркинята Серак Йозчелик - 5:1. Българката успя да обърне резултата, след като изоставаше с 0:1, но след това взе нещата в свои ръце и записа първо три точки, а след това и още две за успеха.

След вторите мачове българката е лидер в групата, а в третата среща ще спори с иранката Сара Бахманяр.

Първите две от всяка група се класират на полуфинал, което гарантира минимум бронзов медал на Ивет. Той идва при дебюта на каратето на олимпийски игри.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

21-годишната Горанова е най-младата състезателка в Токио в турнира по карате в тази категория. Серак Озчелик (на 33 г.) пък е най-възрастната и най-титулуваната.