Българската състезателка по борба Тайбе Юсеин загуби полуфинала в категория до 62 кг при жените. Тя отстъпи с 2:3 на японката Юкаку Кавай, след като поведе с 2:0.

Главният съдия не зачете двете точки за Тайбе, който реферът на тепиха отсъди във втората минута на първата част. Ситуацията беше прегледана на видео и Юсеин получи една точка.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

След това Тайбе Юсеин получи една точка заради пасивност на японката. Впоследствие Юкаку Касай направи успешна атака и изравни резултата за 2:2. Това обаче и даде предимство, тъй като спечели точките си в една атака.

Последва наказание за пасивност на българката и Касай поведе с 3:2.

Тайбе Юсеин утре ще се бори утре на обяд в схватка за бронзовия медал. Нейната съперничка ще бъде победителката от мача между рускинята Любов Овчарова и Хена Катарина Йохансон (Швеция)