ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Шведският тенисист Микаел Имер беше дисквалифициран от турнира на клей в Лион, след като се разбесня и счупи ракетата си в стола на главния съдия.

24-годишният Имер бе разочарован, че реферът отказва да провери отпечатъка от удар при 30:30 в 11-ия гейм на първия сет в мача му срещу французина Артюр Фис. Впоследствие участващият с "уайлд кард" представител на домакините поведе с 6:5, а шведът влезе в остър спор със съдията Рожерио Сантош и разби ракетата си в стола на португалския арбитър, за което беше незабавно отстранен.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

"Видяхте, че топката падна върху линията, покажете ми отпечатъка", каза Имер, който е №53 в световната ранглиста.

"Никога не съм предполагал, че съдия ще каже: "Няма да проверявам", добави ядосаният швед.

Имер удари два пъти с ракета стола на съдията, след което бе отстранен.

Дисквалификацията е първа за сезона изобщо в ATP турнир, въпреки че подобни нервни изблици изобщо не са изключение.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!