Атлетико (Мадрид) победи у дома Малага с 4:2 в среща от десетия кръг на Примера дивисион и се реваншира на феновете си за поражението в Севиля (0:1) отпреди седмица. И двата тима завършиха мача в намалени състави заради червени картони.

Яник-Ферейра Караско (7, 86) и Кевин Гамейро (24, 44) вкараха по два гола за „дюшекчиите”, а голмайсторът на тима от миналия сезон Антоан Гризман се отчете с по една асистенция и за двамата. Сандро Рамирес (31) и Игнасио Камачо (64) пък бяха точни за гостите, които дори играха с човек повече на терена от 60-ата минута почти до самия край, след като Савич от домакините получи втори жълт и съответно червен картон. Съдбата му последва и Кастро в 86-ата минута, за да завършат и андалусци мача с 10 футболисти на терена.

След успеха си Атлетико излезе временното втори в класирането с 21 точки преди останалите срещи от кръга. Малага е на 11-а позиция с 12 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!