Лидерът в групата на България от световните квалификации Франция завърши 0:0 с Кот д’Ивоар в контрола, която се игра в Ланс.

„Петлите” бяха без голмайстора на Атлетико (Мадрид) Антоан Гризман, който получи контузия в световната квалификация срещу Швеция (2:1) миналия петък. На вратата пък Беноа Костил замени Юго Лорис.

Футболистите на Дидие Дешан контролираха нещата от самото начало и в 10-ата минута бяха близо до гола, но след удар на Кевин Гамейро топката опъна мрежата от външната страна. В свой отговор „слоновете” отправиха удар чрез Саломон Калу, който също пропусна.

Вратарят на гостите Гбоху отразяваше всеки един удар, като най-блестяща бе неговата намеса в 37-ата минута, когато топовен шут отправи халфът на Манчестър Юнайтед Пол Погба.

Малко след почивката резервата Набил Фекир асистира на Джибрил Сидибе, но бранителят на Франция обаче не успя да се разпише от изгодна позиция. В 61-ата минута Сисоко засече с глава подаване на Димитри Пайе, но прати топката над вратата. Пет минути по-късно Саломон Калу не успя да се възползва от грешка на вратаря на домакините Костил и пропусна да реализира гол. В 71-ата минута Костил се намеси и след удар на Дукуре, а до края на мача натискът на домакините не даде резултат и нулевото равенство остана без промяна.

Франция - Кот д’Ивоар 0:0

Франция: Костил, Сидибе (68 - Коршия), Варан (46 - Кошчиелни), Рами, Дин, Погба (46 - Сисоко), Канте, Рабио (78 - Лемар), Дембеле (46 - Фекир), Пайе, Гамейро (63 - Жиру)

Кот д’Ивоар: Гбоху, Орие, Коне, Канон, Траоре, Дие, Каси, Дукуре (68 - Диоманде), Градел, Калу, Коджия (68 - Сио)