Шалке 04 победи гостуващия Щутгарт с 3:1 в среща от третия кръг на германската Бундеслига.

Набил Бенталеб (4-дузпа) още в началото даде преднина на домакините, а конгоанецът Чадрак Аколо (40) изравни още преди почивката след пас на Брекало.

Веднага след началото на втората част Налдо (47) отново изведе „миньорите” напред в резултата след асистенция на Очипка, а секунди по-късно Гуидо Бургщалер (48) направи резултата 3:1 след пас на Харит. До края на мача швабите не успяха да върнат интригата с поне още едно попадение.

След втората си победа от началото на сезона „кралскосините” са пети с 6 точки и по-добра голова разлика от шампиона Байерн, който е шести със същия актив от точки. Щутгарт заема 14-а позиция с 3 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!