Волейболистите на Хебър (Пазарджик) допуснаха тежко поражение в първия си двубой от груповата фаза на Шампионска лига. Поляците от Ястржебски бяха по-добри и спечелиха категорично с 3:0 гейма (25:11, 25:16, 25:14). Така българският шампион започна със загуба в група А на най-престижния турнир, като не успя да вземе нещо повече от гостуването на полския шампион.

Хебър не успя да се противопостави на именития си съперник в този първи мач. Класата на поляците безспорно е много голяма, което натежа в този двубой. Домакините затрудняваха българските волейболисти със силен начален удар, който не позволяваше добра организацията в атакатата на българския тим.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Поляците доминираха през цялата част на двубоя, като показаха какво е нивото в Шампионска лига. Домакините взимаха аванс, поддържаха го и не позволиха на Хебър да отбележи повече от 16 точки.

Единствено във втората част пазарджиклии бяха по-близо до именития съперник, катопоказаха равностойност, до 12 точка, но отново след допуснати грешки съперникът дръпна с 16:13, а след това не допусна повече съпротива. В крайна сметка полският шампион приключи мача  в три гейма за около 70 минути игра.

Стартови състави:
ЯСТРЖЕБСКИ: Бенжамен Тонюти, Ян Хадрава, Тревор Клевено, Томаш Форнал, Юрий Гладинр, Лукаш Вишниевски - Якуб Попивчак-либеро

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Теодор Тодоров, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Иван Станев, Стойко Ненчев, Пламен Шекерджиев)