България отпадна от Европейското първенство по волейбол след загуба от Русия с 1:3 гейма в четвъртфиналите. Много коментари последваха победата ни в груповата фаза над Германия с 3:0, която ни изправи срещу фаворита за титлата. Оказва се, че изборът на феърплей носи нещо положително за тима ни. Именно този успех праща България директно на финалите на следващото Европейско първенство, което ще се проведе през 2013 година в Полша.

Националният ни тим е шести в крайното класиране на Евроволей 2011. Класирането на места от 5-o до 8-о се прави на базата на представянето в четвъртфиналите и груповата фаза. Така се оказва, че победата над Германия ни помага за по-предна позиция сред отпадналите отбори.

Първите пет тима от всяко европейско се класират директно за следващото. В случая домакинът Полша е финалист и така шестият – България също няма да участва в квалификациите.

Отборът ни се прибира днес след 14 часа.