Волейболният първенец на България Хебър продължава в Шампионската лига след успех като гост с 3:1 гейма (25:15, 21:25, 16:25, 23:25) над Шахтьор (Солигорск, Беларус). "Тигрите" от Пазарджик ликуваха в Двореца на спорта "Уручие" в Минск и се класираха за третия квалификационен кръг.

Преди седмица шампионите на България загубиха с 2:3 у дома от Шахтьор, но тази вечер сториха чудото и след като постигнаха обрат от 0:1 до 3:1 гейма, заслужено продължават напред.

Следващият съперник на Хебър ще бъде гръцкият гранд Олимпиакос, който елиминира словашкия Рикер (Комарно) след победи с 3:1 и 3:0 гейма.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

И в гостуването в Минск "тигрите" не бяха водени от болния си треньор Камило Плачи, а от асистентите му Мартин Естебан Бланко Коста и Данаил Милушев.

Волейболистите на Шахтьор започнаха силно и натрупаха преднина, повеждайки в резултата. Домакините позволиха на българите да запишат само 15 точки - 25:15.

Българите обаче се мобилизираха и в следващите части надиграха съперника. Те дадоха съответно 21 и 16 точки на Шахтьор, постигайки обрат до 2:1 гейма.

Последната четвърта част беше най-оспорвана. Играчите на Хебър успяваха да натрупат преднина, но бързо я губеха и няколко пъти се стигна до равенство. В заключителните точки обаче "тигрите" показаха повече класа и по-здрави нерви и в крайна сметка измъкнаха и този гейм с 25:22, класирайки се напред в Шампионската лига.

Най-резултатен за Хебър тази вечер беше бившият капитан на националния тим Тодор Алексиев (22 точки). Италианецът Якопо Масари добави 17.

ШАХТЬОР (Сoлигорск) - ХЕБЪР 1:3 (25:15, 21:25, 16:25, 22:25)

ШАХТЬОР: Алексей Кураш, Павел Авдоченко, Владислав Лошаков, Иля Буров, Андрей Марченко, Артьом Маско - Владислав Драпчинский-либеро (Максим Бахатка)
Треньор: Виктор Бекша

ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Къртев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Пламен Шекерджиев, Мартин Симеонов, Гьорги Гьоргиев, Стойко Ненчев)
Треньор: Мартин Коста Бланко

ПОБЕДА! Хебър продължава към трети кръг на Шампионската лига след победа над Шахтьор Солигорск с 1:3. Благодарим за подкрепата! Смело напред! #hebarvolley #CLVolleyM

Публикувахте от ВК Хебър Пазарджик / VC Hebar Pazardzhik в Четвъртък, 28 октомври 2021 г.