Младежкият национален отбор по волейбол записа четвърта поредна загуба на Световното първенство в Бразилия. Възпитаниците на треньора Николай Желязков паднаха от връстниците си от Белгия с 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 23:25) в първия си мач от Група "Н" от втората фаза (разпределение на местата от 9-о до 16-о).

Най-резултатен за българския тим отново бе Николай Пенчев с 18 точки, а Златан Йорданов реализира 14. За белгийците Франсоа Лека и капитанът Сам Деру завършиха съответно с 20 и 19 точки за победата. България днес излиза срещу Пуерто Рико, който падна от Германия също с 1:3 гейма, във втория си мач. Срещата отново е от 00:30 часа българско време в Нитерой.

България - Белгия 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 23:25)