Волейболните ни националки допуснаха втора загуба на световното първенство в Япония. Селекцията на Иван Петков отстъпи на финалистките в тазгодишното издание на Лигата на нациите Турция с 0:3 гейма (17:25, 23:25, 12:25). Припомняме, че до момента нашите паднаха с 0:3 от Италия, след което победиха Куба с 3:0.

Волейболистките на Турция поведоха още в началото на днешния мач. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за възпитаничките на Джовани Гуидети. Туркините дръпнаха с 5 точки при 10:5 и 11:6. Ас на Мерием Боз доведе нещата до 13:7. Второто техническо прекъсване дойде при 16:7 за волейболистките на южната ни съседка. Малко след това Нася Димитрова направи ас и намали до 9:16, но туркините отново дръпнаха убедително - 20:10, а в крайна сметка затвроха гейма при 25:17.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Във втория гейм националките ни доминираха почти през цялото време. В ключовите моменти обаче допуснаха опонентките им да изравнят и в крайна сметка да увеличат предимството си след 23:45 и 2:0 гейма в тяхна полза.

Последната част протече изцяло под диктовката на туркините, които се откъснаха от самото начало и не позволиха на момичетата на Иван Петков да противодействат. Така южните ни съседки записаха нов успех и нови три точки в актива си.

Най-резултатна за България в този мач беше Нася Димитрова с 10 точки (3 блокади, 3 аса), Гергана Димитрова и Христина Русева добавиха по 9 точки (3 блокади, 1 ас). За Турция със 17 точки се отчете Мерием Боз.

"Лъвиците" заемат четвъртата позиция във временното класиране в групата си с 3 точки (1 победа и 2 загуби). Турция е трета с 6 точки (2 успеха и 1 загуба).

Утре (3 октомври) България се изправя срещу Китай от 13:20 часа българско време.