Волейболните ни национали завършиха със загуба участието си във второто издание на Лигата на нациите. Селекцията на Силвано Пранди отстъпи на Сърбия с 0:3 гейма (23:25, 12:25, 18:25) в мач от група 19 от надпреварата, състоял се в зала "Колодрума" в Пловдив.

Съперникът доминираше през цялото време, като единствено в първата част играта беше оспорвана.

Националите ни остават на 12-ата позиция с 13 точки (5 успеха, 10 поражения) в общото класиране и запазват мястото си в Лигата на нациите и за догодина. Сърбите пък са 11-и със 17 точки (6 победи, 9 загуби).

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Най-полезен за България тази вечер беше Цветан Соколов с 12 точки (2 блокади), Розалин Пенчев добави 9 точки (1 блокада). За сръбския тим Дражен Лубурич бе над всички с 20 точки (2 аса, 2 блокади).

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Николов, Георги Сеганов, Теодор Салпаров (либеро).